Pes, který vás okouzlí na první pohled a nebo se vám už nikdy nebude líbit. I to umí anglický buldok, společník i terapeut v kožichu.

Jejich výraz rozhodně nepatří k těm přátelským a při chůzi spíše vypadají, že už nedojdou ani metr. Povahou jsou ale velmi milí, nebojácní a přátelští psi, kteří milují svou rodinu. Předci anglického buldoka nejdou přesně určit, šlo ale o výsledek křížení mastifů a teriérů a první zmínka o nich spadá už do 17. století. Původně byli vyšlechtěni k zabíjení býku při býčích zápasech, proto mají předkus a nos posunutý dozadu. To bylo ideální k tomu, aby pes mohl volně dýchat a přitom býka stále držet ve skusu. V té době byli mnohem pohyblivější než dnes, v 19. století totiž přišla díky odklonu od štíhlé linie změna a z buldoků se stali těžcí, robustní psi s velkou hlavou, tedy takoví, jaké je známe dnes.

Do rodiny se jedná o skvělého společníka, který si rozumí s dětmi a dokáže svou rodinu bránit před vetřelci. I u tak mírumilovného plemene je však potřeba výchova a výcvik, aby soužití bylo bezchybné a ke spokojenosti obou stran. Jejich škála zvuků, které dokážou vyloudit, je opravdu široká a tak máte o zábavu postaráno. Podobně upovídaní jsou třeba i dobrmani, u buldoků to však působí legračně a brzy se přistihnete, že si s ním povídáte. Což je dobře, protože buldok se chce účastnit všeho, co se v rodině děje a být do dění zapojen. Není to žádný sportovec, postačí mu několik procházek denně uvítá společné hry v pohodlí domova. Zabavíte ho hračkou i míčkem, vášnivý aportér z něj ale nikdy nebude. Hračky i pamlsky pořídíte v každé prodejně pro zvířata , výchova buldoka je totiž po dobrém velmi úspěšná. Násilím ho k žádné činnosti nepřesvědčíte, zato za pamlsek se naučí mnoho. Získáte tak poslušného a skvělého kamaráda pro děti i celou rodinu.